• head_banner

40KM 40G QSFP+

  • 40KM 40G QSFP Optical Module

    40KM 40G QSFP оптик модуль

     

    The HUAQ40E нь 40 км -ийн оптик холбооны хэрэглээнд зориулагдсан дамжуулагч модуль юм. Энэхүү загвар нь IEEE P802.3ba стандартын 40GBASE-ER4-тэй нийцдэг. Модуль нь 10Gb/s цахилгаан өгөгдлийн 4 оролтын сувгийг (ch) 4 CWDM оптик дохио болгон хөрвүүлж, 40Gb/s оптик дамжуулах зориулалттай нэг суваг болгоно. Урвуугаар, хүлээн авагчийн талд модуль нь 40Gb/s оролтыг 4 CWDM сувгийн дохио болгон оптик хэлбэрээр арилгаж, тэдгээрийг 4 сувгийн гаралтын цахилгаан өгөгдөл болгон хөрвүүлдэг.

    4 CWDM сувгийн төв долгионы урт нь ITU-T G694.2-т тодорхойлсон CWDM долгионы урттай сүлжээний гишүүдийн хувьд 1271, 1291, 1311, 1331 нм байна. Энэ нь оптик интерфэйсийн хоёр талт LC холбогч, цахилгаан интерфэйсийн 38 зүү холбогчтой. Алсын зайн систем дэх оптик тархалтыг багасгахын тулд энэ модульд нэг горимт шилэн (SMF) ашиглах ёстой.

    Бүтээгдэхүүнийг QSFP Олон эх сурвалжтай гэрээ (MSA) -ийн дагуу хэлбэрийн хүчин зүйл, оптик/цахилгаан холболт, дижитал оношлогооны интерфейсээр бүтээсэн болно. Энэ нь температур, чийгшил, EMI интерференц зэрэг гадны хамгийн хүнд нөхцөлд ажиллахад зориулагдсан болно.

    Модуль нь нэг +3.3V цахилгаан хангамжаас ажилладаг бөгөөд LVCMOS/LVTTL дэлхийн хяналтын дохионууд болох Module Present, Reset, Interrupt and Low Power Mode зэрэг модулиуд байдаг. Илүү төвөгтэй хяналтын дохиог илгээх, хүлээн авах, дижитал оношлогооны мэдээлэл авах зорилгоор 2 утастай цуваа интерфэйс боломжтой. Дизайн уян хатан байдлыг хангахын тулд тусдаа сувгуудад хандаж, ашиглагдаагүй сувгуудыг хааж болно.

     

    Энэхүү бүтээгдэхүүн нь 4 сувгийн 10Gb/s цахилгаан оролтын өгөгдлийг CWDM оптик дохио (гэрэл) болгон 4 долгионы урттай тархсан санал хүсэлтийн лазер (DFB) массиваар хөрвүүлдэг. Гэрлийг MUX хэсгүүд нь 40Gb/s өгөгдөл болгон нэгтгэж, SMF -ээс дамжуулагч модулиас тархдаг. Хүлээн авагч модуль нь 40Gb/s CWDM оптик дохионы оролтыг хүлээн авч, өөр өөр долгионы урттай 4 бие даасан 10Gb/s суваг болгон хувиргадаг. Долгионы уртын гэрэл тус бүрийг нурангид дарагдсан фотодиодоор (APD) цуглуулдаг бөгөөд дараа нь цахилгаан өгөгдөл болгон гаргаж, дараа нь TIA, дараа нь шуудан өсгөгчөөр олшруулдаг.

     

    The HUAQ40E QSFP Олон эх сурвалжийн гэрээ (MSA) -ийн дагуу хэлбэрийн хүчин зүйл, оптик/цахилгаан холболт, дижитал оношлогооны интерфейсээр хийгдсэн болно. Энэ нь температур, чийгшил, EMI -ийн хөндлөнгийн оролцоо зэрэг гадны хамгийн хүнд нөхцөлд ажиллахад зориулагдсан болно. Модуль нь хоёр утастай цуваа интерфэйсээр дамжуулан нэвтрэх боломжтой маш өндөр функц, функцийг нэгтгэх боломжийг олгодог.