• толгой_туг

40км 40G QSFP+

  • 40KM 40G QSFP оптик модуль

    40KM 40G QSFP оптик модуль

     

    TheHUAQ40Eнь 40км-ийн оптик холбооны хэрэглээнд зориулагдсан дамжуулагч модуль юм.Энэхүү загвар нь IEEE P802.3ba стандартын 40GBASE-ER4 стандартад нийцсэн.Модуль нь 10Gb/s цахилгаан өгөгдлийн 4 оролтын сувгийг(ch) 4 CWDM оптик дохио болгон хувиргаж, 40Gb/s-ийн оптик дамжуулалтад зориулж нэг суваг болгон олон талт болгодог.Үүний эсрэгээр, хүлээн авагч тал дээр модуль нь 40Gb/s оролтыг 4 CWDM сувгийн дохио болгон оптикаар салгаж, тэдгээрийг 4 сувгийн гаралтын цахилгаан өгөгдөл болгон хувиргадаг.

    4 CWDM сувгийн төв долгионы урт нь ITU-T G694.2-д тодорхойлсон CWDM долгионы уртын сүлжээний гишүүд болох 1271, 1291, 1311 ба 1331 нм байна.Энэ нь оптик интерфэйсийн дуплекс LC холбогч ба цахилгаан интерфейсийн 38 зүү холбогчийг агуулдаг.Холын зайн систем дэх оптик дисперсийг багасгахын тулд энэ модульд нэг горимт шилэн кабелийг (SMF) ашиглах шаардлагатай.

    Бүтээгдэхүүн нь QSFP Олон эх сурвалжийн гэрээний (MSA) дагуу хэлбэр хүчин зүйл, оптик/цахилгаан холболт, дижитал оношлогооны интерфейсээр бүтээгдсэн.Энэ нь температур, чийгшил, EMI интерференц зэрэг гадны хамгийн хүнд нөхцөлд ажиллахад зориулагдсан.

    Модуль нь нэг +3.3V тэжээлийн эх үүсвэрээс ажилладаг ба LVCMOS/LVTTL дэлхийн хяналтын дохио болох Module Present, Reset, Interrupt, Low Power Mode зэрэг модулиудаар ажиллах боломжтой.Илүү төвөгтэй хяналтын дохиог илгээх, хүлээн авах, дижитал оношилгооны мэдээллийг авах 2 утастай цуваа интерфэйс байдаг.Загварын хамгийн уян хатан байдлыг хангахын тулд бие даасан сувгуудыг шийдэж, ашиглагдаагүй сувгуудыг хааж болно.

     

    Энэхүү бүтээгдэхүүн нь 4 сувгийн 10 Гб/с цахилгааны оролтын өгөгдлийг 4 долгионы урттай тархсан санал хүсэлтийн лазер (DFB) массиваар CWDM оптик дохио (гэрэл) болгон хувиргадаг.Гэрэл нь MUX хэсгүүдэд 40Gb/s-ийн өгөгдөл болгон нэгтгэгдэж, SMF-ээс дамжуулагч модулиар тархдаг.Хүлээн авагчийн модуль нь 40Gb/s CWDM оптик дохионы оролтыг хүлээн авч, өөр өөр долгионы урттай 4 тусдаа 10Gb/s суваг болгон задалдаг.Долгионы уртын гэрлийг салангид нуранги фотодиодоор (APD) цуглуулж, эхлээд TIA, дараа нь шуудангийн өсгөгчөөр өсгөсний дараа цахилгаан өгөгдөл болгон гаргадаг.

     

    TheHUAQ40EQSFP Олон эх сурвалжийн гэрээний (MSA) дагуу хэлбэр хүчин зүйл, оптик/цахилгаан холболт, дижитал оношлогооны интерфейсээр бүтээгдсэн.Энэ нь температур, чийгшил, EMI хөндлөнгийн оролцоо зэрэг гадны хамгийн хүнд нөхцөлд ажиллахад зориулагдсан.Модуль нь хоёр утастай цуваа интерфэйсээр нэвтрэх боломжтой маш өндөр ажиллагаа, функцийг нэгтгэдэг.